top of page
ESPORTOVÝ FANKLUB GOLDEN HORNETS USPOŘÁDAL 47HODINOVÝ CHARITATIVNÍ STREAM. VÝTĚŽEK VĚNOVAL NAŠÍ NADACI

Ani rok po úmrtí uznávaného esportového hráče Karla 'Twistena' Ašenbrenera na něj jeho fanoušci zdaleka nezapomněli. Aby uctili jeho památku, zorganizoval oficiální fanklub organizace Vitality 47hodinový stream. Konal se od pátku 7. 6., tedy přesně rok ode dne, kdy si Twisten kvůli depresím vzal život, až do neděle 9. 6. Veškerý výtěžek ze streamu putoval naší nadaci právě na podporu duševního zdraví teenagerů.

 

Celý druhý červnový víkend se nesl v duchu uctění památky Karla Twistena Ašenbrenera, po němž je naše nadace pojmenovaná. Známý esportovec, který hrál za jeden z nejvlivnějších esportových klubů v Evropě – Vitality, si začátkem minulého června vzal po dlouhém boji s depresí život. Při příležitosti roku uplynulého od této události se fanklub organizace Vitality Golden Hornets rozhodl uspořádat nepřetržitý 47hodinový charitativní stream. Jeho výtěžek věnoval naší nadaci Twisten Foundation, založené rodinou Karla Ašenbrenera.

 

„Twisten se dokázal se svými fanoušky skutečně propojit, a mnoho z nás si s ním tak vybudovalo opravdový vztah. Nosil naše barvy a my na něj nechceme nikdy zapomenout. Právě proto jsme se rozhodli uspořádat stream, kterým uctíme jeho památku a také pomůžeme těm, kteří to potřebují,“ objasnil pořádání streamu člen Golden Hornats Marvin 'MarvL' Gadois. 

 

Akce začala v pátek 7. 6. po deváté hodině večer a pokračovala až do neděle 9. 6. do osmé hodiny večerní na oficiálním Twitchi Golden Hornets. Sledující se mohli těšit například na streamování z her, jako je League of Legends, CS GO, XDefiant nebo Rocket League. Nechyběl ani Valorant, který hrál právě Twisten. Událostí sledující provázeli hráči Marvin, Jordan nebo Nico. Kromě toho se streamu zúčastnili také speciální hosti, oblíbení ambasadoři Vitality Kaffworld a Shynouh.

 

Výtěžek ze streamu se Golden Hornets rozhodli věnovat našemu nadačnímu fondu Twisten Foundation. Je neskutečné, co pro ostatní Twisten znamenal a veškeré podpory si moc vážíme. Využijeme ji na financování svých projektů, které denně pomáhají teenagerům v jejich boji s duševními problémy.

 

V rámci svých aktivit zřizujeme například projekty jak pro samotné dospívající, tak pro rodiče nebo školy. Teenageři, kteří si potřebují s někým promluvit, můžou využít například online chaty s psychology #KAREme. Rodičům dětí, kteří procházejí náročným obdobím, je pak určen projekt #KAREwe, kde se můžou zeptat na vše, co je zajímá. 

WORKSHOP PRO TEENAGERY - TOXICKÉ VZTAHY

Nadační fond TWISTEN FOUNDATION připravuje workshop pro dospívající chlapce a dívky na téma toxické vztahy. Workshop, nazvaný Toxické vztahy: Jak je rozpoznat a jak posílit emoční odolnost, se koná již v neděli 9. června od 10:00 do 13:00 a je určen mladým lidem od 16 let.

Zažíváš ve škole nebo jinde šikanu a neumíš se jí bránit? Nevíš, jak ukončit vztah, nebo se bojíš že už nikoho jiného nenajdeš? Máš pocit, že tě ostatní ignorují nebo znevažují, jak se cítíš? Je možné, že si uvázl v síti toxických vztahů, nebo s tebou někdo manipuluje. Na workshopu se dozvíš, jak takové vztahy a manipulaci poznat a jaký mají vliv na naše psychické a fyzické zdraví.

Workshop povede zkušená psycholožka a psychoterapeutka PhDr. Magdalena Dostálová a peer konzultantka na krizové lince Valentýna Štumpfová. Přijít můžeš bez rodičů a sám probrat vše, co tě trápí. Na workshopu se budou probírat situace, do kterých se můžeš kdykoli dostat, dáme ti rady a tipy co se hodí, naučíš se být odolnější, a navíc se můžeš zeptat na úplně cokoli co tě zajímá a trápí. Nejsi v tom sám!

JSME TU PRO TEBE!

Naším cílem je podporovat mentální zdraví teenagerů, poskytnout pomoc všem, kteří cítí, že ji potřebují a ukázat, že tu někdo pro ně je. Workshop je jedna z forem, díky kterým chceme otevírat diskuzi na témata, která trápí dospívající a která jim pomohou zvládat situace, se kterými se setkávají. Setkáme se v neděli 9. června 2024 na adrese Klánovická 601/40, Praha 9. Workshop je zdarma a
můžeš se na něj přihlásit na hello@twistenfoundation.cz. Koná se v Praze a pokud budeš chtít přijet odjinud, rádi ti proplatíme jízdenku.

PROJEKT #KareMe

Nadační fond Twisten Foundation zahajuje 1.2. 2024 online chaty #KareMe pro dospívající chlapce a dívky, kteří prožívají krizi nebo se potýkají s duševními problémy.

Projekt je zastřešen psychology z Endlessly a v online chatech budou připraveni odborníci vyškolení v krizové intervenci. Obrátit se na nás může kdokoli, koho něco trápí. Odborníci se budou věnovat každému a jak často to bude potřeba. Online chaty jsou anonymní a všechno, s čím se svěříte, zůstanete jen mezi vámi a odborníky.


Online chaty #KareMe jsou zcela zdarma. Délka trvání chatu je 45 minut. Přihlásit se může každý, kdo hledá radu nebo pomoc, prostřednictvím rezervačního systému na www.endlessly.cz. Nejste v tom sami. Jsme tu pro vás.

CHARITATIVNÍ STREAM
NO RIVALS

15. 12. 2023 proběhl v Playzoně areně v Praze charitativní stream Sazka NO RIVALS na podporu duševního zdraví teenagerů. Šlo o dosud největší charitativní event v rámci esportu.

Zúčastnili se ho nejznámější streameři, influenceři, esportoví hráči a také odborníci z řad psychologů a koučů. Finanční příspěvky, které diváci během večera posílali, směřovaly do Nadačního fondu Twisten Foundation. Podařilo se vybrat neuvěřitelnou částku přesahující 2 miliony korun a Sazka přidala další 1 milion korun.

Celková vybraná částka činila 3 111 492 Kč. Pro nadační fond je to signál a zároveň potvrzení, že problematika duševního zdraví mezi mladými silně rezonuje a že je potřeba udělat všechno pro to, aby mentální zdraví bylo považováno za stejně důležité, jako je zdraví fyzické.

JAK ŘEŠIT ŠPATNÝ DUŠEVNÍ STAV DOSPÍVAJÍCÍCH?
SVOLALI JSME DISKUSI NA PŮDĚ POSLANECKÉ SNĚMOVNY

Každý třetí deváťák v Česku projevuje znaky středně těžké až těžké úzkosti. Čtyři z deseti dokonce středně těžké až těžké deprese. Tato alarmující čísla týkající se špatného psychického stavu dospívajících vyplynula z průzkumu NÚDZ. Podobné výsledky přitom vyplynuly i z našich dotazníků, které jsme prováděli koncem minulého roku a začátkem ledna. Rozhodli jsme se na ně proto upozornit a přimět příslušné orgány ke změně. A tak jsme svolali kulatý stůl přímo na půdě Poslanecké sněmovny. 

 

Počet sebevražd mezi mladistvými v České republice od roku 2020 prudce roste. Dobrovolné ukončení života je tak důvodem čtvrtiny všech úmrtí ve věkové kategorii 15 až 24 let. Statistiky, jež vyvolávají obavy, na akci potvrdil Alexandr Kasal z Národního ústavu pro duševní zdraví (NUDZ). 

 

Kromě NUDZ jsme do Poslanecké sněmovny sezvali také poslance a další odborníky z řad zdravotnictví a školství. Nechyběli například zástupci Linky bezpečí, organizace SOFA, Partnerství pro 2030, Asociace ředitelů základních škol ČR, Dětské psychiatrické kliniky 2. LF UK, Pedagogické fakulty UK. K diskusi za generaci Z přispěla také influencerka Johana Bázlerová známá pod jménem Jsem v obraze. Klíčovou zpětnou vazbu nám poskytli i přítomní studenti a studentky, kteří se svěřili se svými problémy a obavami.

 

Nedostatek pomoci by mohly částečně vyřešit online chaty

Pomoci dospívajícím by podle účastníků kulatého stolu mohly preventivní a osvětové programy zaměřené nejen na děti, ale i na rodiče a neposlední řadě učitele. Aspoň o částečné řešení deficitu služeb usiluje projekt KAREme vzniklý ve spolupráci s psychology z Endlessly. Projekt nabízí dospívajícím online chaty s psychology, které jsou díky našemu nadačnímu fondu zdarma. Online chaty jsou přitom určeny všem chlapcům a dívkám, kteří prožívají krizi nebo se potýkají s duševními problémy a nevědí, kam se obrátit na pomoc. Více informací o chatech ZDE.

O duševních problémech mluvili i přítomni dospívající

Programu a následné diskuse se zúčastnili také studenti a studentky ze základních i středních škol. Silným tématem pro ně byla například šikana, se kterou měli zkušenost buď přímo oni, nebo jejich kamarádi. Poukázali přitom, že tyto situace nejsou vždy dobře zvládnuté. Jiní studenti zase projevili nedůvěru ke školním psychologům a ptali se zúčastněných na konkrétní kroky, které by tuto situaci mohly vylepšit.

 

Program a následnou diskusi jsme pořádali ve spolupráci s Výborem pro sociální politiku Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kulatý stůl zaštítila poslankyně Pavla Golasowská. Jsme vděční všem zúčastněným, že jsme společně s nimi mohli otevřít toto závažné téma přímo v Poslanecké sněmovně. Věříme, že z debat vyplynulo hned několik kroků a možností řešení neuspokojivé situace.

AKTUALITY

bottom of page