top of page

KDO BYL

KAREL

AŠENBRENER

Narodil se 4.12. 2003 v Praze a od malička byl velmi aktivní. Hrál závodně fotbal za ČAFC v Praze a vždy měl velmi bojovného ducha. Rád soutěžil, jezdil výborně na snowboardu. Jako malý kluk začal se svými staršími bratry hrát počítačové hry, například Counter Strike, FIFA a další. Postupně se dostal až ke hře Valorant, kterou začal hrát v roce 2020. Svou pílí a úsilím si vybojoval cestu přes dvě největší české esportové organizace, eSuba a Entropiq, až do organizací světového formátu: nejprve do německé BIG, a poté do francouzské organizace Vitality.

Snil o tom, že se bude hraním počítačových her živit a že jednou bude stát na stage. A to se mu splnilo. Pod přezdívkou TWISTEN ho znaly tisíce fanoušků online hry Valorant po celém světě. Patřil ale nejen k nejtalentovanějším hráčům na světě, byl to především člověk s velkým srdcem. Nemálo vydělaných peněz posílal na charitu, zajímal se o dění kolem sebe, přispíval například na děti postižené zemětřesením v Turecku.

Byl také odvážný. Začátkem roku 2023 se otevřeně přiznal k tomu, že bojuje s depresemi, že navštěvuje odborníky a že se léčí. I v tom se projevil jako velký bojovník, který se nebál mluvit o tom, co je pro mnohé mladé spíš tabu. Svůj boj s depresemi bohužel prohrál a 7. června  2023 se rozhodl ukončit svůj život. To, že v esportovém světě zanechal nesmazatelnou stopu, se ukázalo i po jeho smrti. Rodina dostávala tisíce soustrastných zpráv, v nichž fanoušci i další z celého světa vyjadřovali soustrast, a psali o tom, co pro ně znamenal.  

Mnozí si ho pamatují jako neuvěřitelně pozitivního člověka, který se rád smál, žertoval a vždy se snažil, aby se lidé kolem něj cítili dobře. Přestože sám uvnitř bojoval s démony, a nakonec i s nešťastnou láskou. Byl zodpovědný, měl týmového ducha a nikdy se nevzdával. Svou povahou inspiroval spoustu lidí, a to nejen gamingovou komunitu. Po jeho smrti mnohé zahraniční esportové organizace vyzvaly ostatní, aby se víc mluvilo o mentálním zdraví. Jeho přezdívka Twisten zanechala v lidech tak velkou stopu, že se rodina rozhodla pomáhat jeho jménem mladým s psychickými problémy. 

TWISTENŮV PŘÍBĚH
SE ODRÁŽÍ I V LOGU

“Kája byl tak trochu šašek, miloval turnaje, které se odehrávaly přímo na stage, miloval své fanoušky a měl rád publikum. Během přestávek používal typická gesta, kterými se mezi gamingovou komunitou zapsal do paměti. Jednak posílal svým soupeřům srdíčko, které znázorňoval prsty, dále používal korejský symbol pro lásku, což je jakési lusknutí prsty, a třetím typickým gestem byla kočičí ouška, která dělal rukama,” 

vzpomíná Twistenova maminka Ivana Ašenbrenerová. 

FOREVER IN OUR 💛 

bottom of page