top of page

ESPORT

Esport/gaming je velmi populární u dospívajících. Chceme začít průzkumem trhu, abychom viděli, jak vypadá téma duševního zdraví nejen u hráčů, ale i fanoušku počítačových her. V úzké spolupráci s francouzskou esportovou organizací Vitality chceme data analyzovat a na základě toho navrhovat postupy naší činnosti v této oblasti.

Téma duševního zdraví v esportu obecně je v poslední době značně skloňované téma. Esport/gaming  patří mezi nejčastější aktivity teenagerů (70% českých studentů aktivně hraje hry, přičemž 40,6% hrání her sleduje, ISIC 2022)  Rádi bychom zmapovali oblast duševního zdraví v této oblasti. což nám pomůže efektivněji připravovat pomoc pro ty z vás, kteří ji potřebujete.

Zároveň s českým Nadačním fondem Twisten ve stejný čas spouští speciální projekt také francouzská organizace Vitality, kde Karel působil v týmu Valorantu.Projekt KARE (na počest jeho jména) se bude zaměřovat na duševní zdraví v esportu. Bude mít tři cíle: zvyšovat povědomí o duševním zdraví v gamingové komunitě, pomáhat hráčům v tom, aby se vyhnuli problémům s duševním zdraví a vyvíjet tlak na podporu duševního zdraví v rámci jejich organizace. Projekt KARE zároveň plánuje podporu a úzkou spolupráce s Nadačním fondem Twisten.

bottom of page