top of page

TWISTEN FOUNDATION

KDO JSME

Twisten Foundation je nadační fond, který chce podporovat mentální zdraví teenagerů. Na počest Karla Twistena Ašenbrenera ho založila jeho rodina. Jeden z nejtalentovanějších českých esportových hráčů si totiž začátkem června roku 2023 vzal kvůli psychickým potížím život.

Karlova sebevražda je pro celou rodinu pořád velmi bolestivá věc. ”Přesto jsme se rozhodli, a právě kvůli našemu synovi, přetavit bolest v něco smysluplného. Tím je nadační fond, který si dává za cíl pomáhat dalším mladým lidem s psychickými problémy. Jsem si jistá, že by s tím syn souhlasil a podporoval to,” říká jeho matka Ivana Ašenbrenerová, také za svého manžela a dva syny.
 

Nadační fond chce pomáhat dospívajícím, kteří se nacházejí v podobných situacích jako Karel Ašenbrener. Průzkum Národního ústavu duševního zdraví ukazuje, že psychický stav mladých je velmi špatný. U každého třetího deváťáka v Česku se projevují znaky, které ukazují na středně těžké až těžké úzkosti. Čtyři z deseti navíc mají známky středně těžké až těžké deprese. Podle Českého statistického úřadu si v roce 2022 v Česku vzalo život 1302 osob. Tato statistika roste nejrychleji právě u mladých lidí. Sebevražda je nyní důvodem čtvrtiny všech úmrtí ve věkové kategorii 15 až 24 let. 

Ivana Ašenbrenerová

Zakladatelka a předsedkyně správní rady

Denisa Stránská

Ředitelka nadačního fondu

Karel Ašenbrener

Člen správní rady

Jana Mazurová

Členka správní rady

Patrik Komárek

Revizor

ZÁSTUPCI FONDU

bottom of page